May 182017
 

Küresel Video Oyun Sektörü’nde Profesyonellik: Tecrübe Paylaşım Atölyesi (21 Mayıs 2017 Pazar 14:00)

Amaç: Video oyun sektöründe 30 yıldan fazla tecrübesi olan Mert Börü; yurtdışı bağlamında günümüz Avrupa ve Japonya’sına freelance olarak oyun geliştirme işinin nasıl yapılacağını, birikim ve deneyimleri ışığında bizlerle paylaşacak. Temel amaç; oyun geliştiricilerinin ufkunu küresel pazara açmak.

http://mertboru.com Continue reading »

Eki 132016
 

29 Ekim 2016 Cumartesi günü, sadece çocuklara yönelik olmak üzere “3 Boyutlu Yazıcı Atölyesi” düzenliyoruz.

Amaç: Çocukların 3B yazıcılar ile tanışması ve bir ürün üretmesi

Süre: Saat 15.00’de başlayıp 17.00’de bitireceğiz

Yaş grubu: 7-13 yaş arası. Ancak burada esas kriter sizsiniz. 15 yaşında veya 6 yaşında çocuğum var gelsin mi derseniz, sıkılmazsa veya yapabileceğini düşünüyorsanız elbette gelsin deriz.

Yer: Retrojen.org Karaköy/İstanbul tesislerinde

Donanım: Her katılımcı yanında pili dolu laptop getirsin lütfen. Bir adet de boş bir USB hafıza olursa iyi olur.

Kontenjan: 12 kişilik yerimiz var. Lütfen yer ayırtıp gelmemezlik yapmayın. Başkasının hakkına engel olmayalım. Bir de önceden haber vermeden “ben geldim” de olmasın lütfen. Olanaklar sınırlı olduğu için sıkıntı olur.

İletişim: Bana forum üzerinden özel mesaj atabilirsiniz. Bu mesajınızda; katılımcı ve sizin adınız/soyadınız, cep tel, katılımcı yaşı gibi bilgiler olsun lütfen.

Not1: Atölye çalışması esnasında veliler atölyede bulunmayacak. Karaköy’de bol miktar ve çeşitte kafeler bulunuyor.

Not2: İllaki sizin çocuğunuz olması gerekmez. Konu komşu, akraba da olabilir. Maksat merakı olan veya sıkılmayacak çocuklara bir kapı açabilmek sadece

Not3: Tamamen ücretsizdir

Not4: İllaki forumda aktif bir üye olmanız gerekmez. Hatta forum dışı olup bir şekilde haberdar olmuş da olabilirsiniz.

Not5: Bu mesajı facebook veya başka mecralarda paylaşabilirsiniz.

Haz 272013
 

01 Haziran 2013 tarihinde Karaköy Alcofribas tesislerinde RAAT #01 etkinliğimizi gerçekleştirdik. Toplam 12 kişi katıldı. Cumhuriyet tarihinin en büyük katılımlı ve spontane halk hareketiyle(Gezi Parkı) aynı güne denk gelmesi de ayrı bir enteresan oldu. Yaklaşık 15’den fazla kişi gelecek olmasına rağmen, malum şartları düşününce 4-5 eksikle fena da bir katılım olmadı. Epey eğlendik, muhabbet ettik, hasret giderdik. İlgili raporlar Retrojen forumda RAAT üyelerine açıktır.

Nis 012010
 

Hani hayatınızda bir dönem önemli bir yer işgal etmiş insanlar olur ya… Ama sonra her nedense, bir şekilde bağlantınız kopar. Bizim matahari ile dostluğumuz da bu şekilde eskiye dayanır. Kendisi ile epey yoğun teşrikimesaimiz vardı. En son görüşmemiz 1988 yılındaydı. Aslında yıllar sonra 90’ların bir yerinde, otobüste karşılaşmış ve hal hatır sormuştuk, ama bunun ötesine geçemediğimiz için bunu saymıyorum.
Continue reading »