Haz 082009
 

Spectrum için Türkçe olarak yayınlanmış nadir kitaplardan biri olan bu eser, Feridun Aker tarafından Yunus Yayıncılık için hazırlanmış. Toplam 282 sayfadan oluşmaktadır.

Kitap saman kağıdına siyah/beyaz basılı olmasından dolayı yine siyah/beyaz olarak taranmıştır. Kapak dosyası renkli olarak ayrıca eklenmiştir. Dosyanın PDF halinin boyutu 15MB kadardır.

Bu kitabı daha önce forumlara yollamıştım. İkinci defa görenler kusura bakmasın.

Spectrum BASIC & Z80 Makine KoduSpectrum BASIC & Z80 Makine Kodu

Kitabın içinden 3 adet örnek kod

Örnekler için Arda ve İlker’e teşekkürler!

  4 Responses to “Spectrum BASIC & Z80 Makine Kodu”

  1. iki tane “vay” demem lazim:
    1- baya detayli, super bi kitapmis bu. Commodore 64 programcinin el kitabi tadinda. Bravo Feridun Aker’e

    2- 282 sayfalik pdf taramak, nasil bir disiplinlilik ve asmisliktir anlamak mumkun degil 🙂 Bravo Alcofribas.

  2. Teşekkür ederim. Ama inan bunlar iş değil. Hatta bahsetmeden geçmeyeyim, bana yardımcı olanlar da var. Keşke, çok daha önceden başlayıp çok daha fazla yayını şimdiye kadar dijital ortamda paylaşıma açmış olsaymışım diyorum.

    Bu kitabın içeriği, o dönemi ve şartları düşünürsen fena değil. Hatta ben de, CPC için bir yayın bulamadığımdan almıştım bunu. Hadi bu Z80 anlatıyor, ama ben biraz abartıp Programcının El Kitabını da almıştım. Tabii içinde Peek-Pokesuz birşey olmadığı için çok işime yaramadı. Ama şunu diyebilirim ki Programcının el kitabındaki içerik ve anlatım dili de pek kolay bulunur birşey değil, gerçekten kaliteli. Bence Teleteknik’in en bomba iki işi; Programcını el kitabı ve Commodore dergileridir.

  3. gecelerin efendisine: VueScan kullanarak hızlı scan yapmak mümkün. Otomatik rescan ayarı ile 1-2 saniye aralıklarla (scan süreci hariç tabii ki) yeni scana başlamak mümkün. Taramayı da istediğiniz formatta (pdf dahil) belli bir klasöre tarama sırası ile atabilirsiniz (Bu da otomatik tabi) Sonra pdf birleştiren herhangi bir program ile tek parçalık dosyaya sahip olabilirsiniz. Umarım ilgili arkadaşlar da buna benzer bir program kullanmıştır. 🙂

  4. penetrator oyunu vardı mesala benim o dönemler favori oyunumdu

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

%d blogcu bunu beğendi: