Ara 032010
 

Hadi yine iyiyiz! Bu sene de kesintisiz eğlenceye ve partiye devam!!!

Basın Bülteninde şöyle buyurmuşlar:

—————————————————————————————–
7DX Demo Party 2010; programlama, dijital sanat ve dijital müzik meraklılarını bir araya getiriyor.

Her yıl düzenlenen 7DX Party serisinin dokuzuncusu 25-26 Aralık 2010 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Bilgisayarların sınırlarını zorlayan gösteri demolarına, demoscene’e , görsel programcılığa, dijital sanatlara ve dijital müziklere ilgi duyanlar bu organizasyonda bir araya gelecek.

Günümüzde birçokları tarafından nostaljik olarak nitelenen, ancak demolarda hala ciddi olarak kullanılan bilgisayarlar olan Commodore 64, Amiga bilgisayarları ve yeni çağın modern PC’leri için programlama, grafik ve müzik alanında çok sayıda yarışma yapılacak.

Cumartesi sabahı başlayıp Pazar akşamı sona erecek olan partide programcılıktan görsel sanatlara, bilgisayarların tarihinden müziğe kadar birçok konuda seminerler ve gösterimler yer alacak.

Yurt dışındaki partilerde derece almış demoların gösterimleri demo severlere hitap ederken başka pek çok eğlenceli aktivite de gerçekleştirilecek. Klasik Oyun Turnuvası (PC, Amiga, C64 gibi bilgisayarların klasikleşmiş oyunları), parti günü açıklanacak sürpriz yarışmalar bunlardan sadece bazıları.

Yarışmalara hazırlananlar kendi bilgisayarlarını parti mekanına getirerek çalışmalarına devam edebilecekleri gibi, katılımcılar parti mekanında hazır bulunan bilgisayarları da kullanabilecekler ve birbirleriyle daha rahat bilgi paylaşımında bulunabilecekler.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün katkılarıyla düzenlenen 7DX Demo Party 2010 ile ilgili her türlü bilgiyi sürekli güncellenen http://www.7dx-party.org adresinden takip edebilir, geçtiğimiz senelerde düzenlenmiş olan partiler ile ilgili bilgi almak için http://www.7dx-party.org adresindeki arşiv linkinden faydalanabilirsiniz.

Parti mekanı açık adres: Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü Bebek/İstanbul/TÜRKİYE
7DX Organizasyon e-posta adresi: organization@7dx-party.org
————————————————————————————–

WEB sitesi

Tarih ve Yer

Parti hakkında

  4 Responses to “7DX Demo Party 2010”

  1. Yedigin ictigin senin olsun, gorduklerini anlat. (Bir jinekolog olmadigini bilmenin verdigi rahatlik ile souyorum bak). Sonucta benim icin parti demek senin yazacadin rapor demek. Arz ederim.

  2. Rapor yolda geliyor. Senin için bir de gayri resmi versiyonu olacak. Onu kamuya açık yapmayacağım 🙂

    Neler var neler… Duysan şaşarsın

  3. Hell yeah !

  4. Raporu merak icerisinde bekliyoruz… 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

%d blogcu bunu beğendi: