Ara 122011
 

Blog yazılarına ara verdiğimi ve bu işlerden elimi ayağımı çektiğimi düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içindesiniz 🙂

Hayatın getirdiği bazı meşguliyetlerden dolayı yazıların arasını açtım o kadar. Hem zaten şimdi parti zamanı. Enerjimizi tazeleyelim. Hem de 10. yıl şerefine yapılacak aktivitelerle!

Basın Bülteninde şöyle buyurmuşlar:

—————————————————————————————–

Programlama, dijital sanat ve dijital müzik dünyasına ilgi duyanlar, bu yıl 10. yılını kutlayacak olan 7DX Demo Party 2011’de buluşuyor.

Ülkemizde her yıl düzenli olarak gerçekleşen ve artık bir klasik haline gelen 7DX Demo partilerinin onuncusu, çok özel etkinliklerle kutlanacak. 24-25 Aralık 2011 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü’nde gerçekleşecek olan partide, bilgisayarların sınırlarını zorlayan gösteri demolarına, geçmişten günümüze demoscene kültürüne, görsel programcılığa, dijital sanat ve müzik yapıtlarına ilgi duyan scener ve teknoloji meraklıları bir kez daha bir araya gelecek.

Günümüzde genellikle nostaljik olarak nitelendirilen, ancak özellikle demo çalışmalarında hala ciddi olarak kullanılmakta olan Commodore 64, Amiga gibi bilgisayarlar ile yeni çağın modern PC’leri için programlama, grafik ve müzik gibi alanlarda çok sayıda yarışma yapılacak. Partinin kapıları gerek bu yarışmalara katılarak yeteneklerini sergilemek isteyenlere, gerekse bu konuya ilgi duyup demoscene camiasını daha yakından tanımak isteyen, kısacası teknolojiye ilgi duyan herkese açık.

Cumartesi sabahı başlayıp Pazar akşamı sona erecek olan partide programcılıktan görsel sanatlara, bilgisayarların tarihinden müziğe kadar birçok konuda seminerler ve gösterimler de yer alacak.

Yurt dışında çeşitli partilerde derece almış demoların gösterimleri demo severlere hitap ederken diğer alanlarda da pek çok eğlenceli aktivite gerçekleştirilecek. Klasik Oyun Turnuvası (PC, Amiga, C64 gibi bilgisayarların klasikleşmiş oyunları), parti günü açıklanacak sürpriz yarışmalar bunlardan sadece bazıları.

Yarışmalara hazırlananlar yeni-eski ayırt etmeksizin her tür bilgisayar ve donanımlarını yanlarında getirebileceği gibi parti mekanında hazır bulunan bilgisayarları da kullanabilecekler.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Compec’in katkılarıyla düzenlenen 7DX Demo Party 2011 ile ilgili her türlü bilgiyi sürekli olarak güncellenen http://www.7dx-party.org sitesinden takip edebilir, geçtiğimiz senelerde düzenlenmiş olan partiler ile ilgili bilgi almak için http://www.7dx-party.org adresindeki arşiv linkinden faydalanabilirsiniz.

Parti mekanının açık adresi:

Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Binası B3-B4-B5 Salonları
Bebek/İstanbul/TÜRKİYE
7DX Organizasyon e-posta adresi: organization@7dx-party.org

Notlar:
Katılım her yıl olduğu gibi ücretsizdir.
Parti mekanında ve çevresinde çok çeşitli restorant-cafe-büfe imkanı mevcuttur. Ayrıca parti boyunca organizasyonun birçok ücretsiz yiyecek-içecek ikramı olacaktır.
Cumartesiyi pazara bağlayan gece parti mekanında kalmak isteyenlerin yanlarında mat, battaniye vb. eşyalarını getirmesi faydalı olabilir.
Özellikle yarışmalara katılacak yarışmacıların yanlarında kendi bilgisayarları, ekipmanları ve/veya enstrümanları ile gelmesi tavsiye edilir.
————————————————————————————–

WEB sitesi

Tarih ve Yer

Parti hakkında

  3 Responses to “7DX Demo Party 2011”

  1. hayat size güzel sayın Alco..

  2. Kardeşim nerelerdesin ya. CGTr forumda gözükmüyorsun uzun süredir. Son mesajını atalı 1 sene olmuş. Umarım olumsuz birşey olmamıştır.

  3. Özay biz artık elitist takılıyor(muş)uz.

    Şehrin yanı başında ama şehrin karmaşasından uzak, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 4.5 km, FSM Köprüsüne 15 dakika, Boğaziçi Köprüsü’ne 15 dakikalık mesafede, 7 ana başlık ve 3 adminden oluşan sınırsız hosting üzerinde yer alan RETROJEN.ORG ; zengin içeriği, kaliteli üyeleri ile huzurlu bir yaşam vaad ediyor.

    Arzu edenleri bekleriz!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

%d blogcu bunu beğendi: